HBA82MFZRE
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: HBA82MFZRE
  • Package: Radial
Parameters
Series HB, CGS
RoHS RoHS
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 82 MOhms
Composition Thick Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.4W
Package / Case Radial
Size / Dimension 0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Radial Lead
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES 0.082 OHM 1% 0.4W RADIAL