RP73PF1E23K2BTDF
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: RP73PF1E23K2BTDF
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 23.2 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 23.2K OHM 0.1% 1/16W 0402