SC10150KT
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: SC10150KT
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 35MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Features -
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 15 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Current Rating (Amps) 395 mA
FIXED IND 15UH 395MA 1.5 OHM TH