SC30221KT
  • Manufacturer: TE Connectivity Passive Product
  • CONEVO NO: SC30221KT
  • Package: Axial
Parameters
Series SC30, Sigma Inductors
RoHS RoHS
Type -
Ratings -
Features -
Q @ Freq 30 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 220 µH
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Material - Core -
Size / Dimension 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR) 21Ohm Max
Current Rating (Amps) 92 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 9MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
FIXED IND 220UH 92MA 21 OHM TH