TPLH-2R7/12WR10X30
  • Manufacturer: Tecate Group
  • CONEVO NO: TPLH-2R7/12WR10X30
  • Package: Radial, Can
Parameters
Series TPLH-Radial
RoHS RoHS
Tolerance -
Capacitance 12 F
Part Status Active
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Voltage - Rated 2.7 V
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 36mOhm @ 1kHz
CAP 12F 2.7V THROUGH HOLE