TPLH-2R7/30WR16X26
  • Manufacturer: Tecate Group
  • CONEVO NO: TPLH-2R7/30WR16X26
Tolerance -
Capacitance 30 F
Part Status Active
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Voltage - Rated 2.7 V
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max) 1.102" (28.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm @ 1kHz
CAP 30F 2.7V THROUGH HOLE