TPLH-2R7/650SL60X51
  • Manufacturer: Tecate Group
  • CONEVO NO: TPLH-2R7/650SL60X51
  • Package: Axial, Can - Screw Terminals
Parameters
Series TPLH-2.7V Threaded
RoHS RoHS
Tolerance -
Capacitance 650 F
Part Status Active
Termination Screw Terminals
Lead Spacing -
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Package / Case Axial, Can - Screw Terminals
Voltage - Rated 2.7 V
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
Size / Dimension 2.362" Dia (60.00mm)
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.35mOhm
CAP 650F 2.7V CHASSIS STUD MOUNT