TPLH-3R0/100SS22X46
  • Manufacturer: Tecate Group
  • CONEVO NO: TPLH-3R0/100SS22X46
  • Package: Radial, Can - Snap-In
Parameters
Series TPLH-Snap-In
RoHS RoHS
Tolerance -
Capacitance 100 F
Part Status Active
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.315" (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Voltage - Rated 3 V
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max) 1.890" (48.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 12mOhm
CAP 100F 3V THROUGH HOLE