INA300AQDGSRQ1
INA300AQDGSRQ1
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: INA300AQDGSRQ1
  • Package: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series Automotive, AEC-Q100
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Function Current Sense
Sensing Method High/Low-Side
Accuracy -
Voltage - Input 2.7V ~ 5.5V
Current - Output -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)