LM3280TL-275/NOPB
LM3280TL-275/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM3280TL-275/NOPB
  • Package: 16-WFBGA
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Topology Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (3)
Number of Outputs 4
Frequency - Switching 2MHz
Voltage/Current - Output 1 0.8V ~ 3.6V, 300mA
Voltage/Current - Output 2 2.85V, 20mA
Voltage/Current - Output 3 2.75V, 20mA
w/LED Driver No
w/Supervisor No
w/Sequencer No
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-WFBGA
Supplier Device Package 16-TuSMD (2.35x2.35)
HTSUS 0000.00.0000
Standard Package 1
PMIC - Voltage Regulators - Linear Switching 4 Output Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (3) 2MHz 16-TuSMD (2.35x2.35)