LM3411AM5-3.3/NOPB
LM3411AM5-3.3/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM3411AM5-3.3/NOPB
  • Package: SC-74A, SOT-753
  • Datasheet: PDF
Parameters
Supplier Device Package SOT-23-5
Base Product Number LM3411
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 1,000
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Reference Type Shunt
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 15 mA
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient -
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Noise - 10Hz to 10kHz 50µVrms
Voltage - Input -
Current - Supply -
Current - Cathode 115 µA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Shunt Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.5% 15 mA SOT-23-5