LM3704YCMM-308/NOPB
LM3704YCMM-308/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM3704YCMM-308/NOPB
  • Package: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored 1
Voltage - Threshold 3.08V
Output Open Drain or Open Collector
Reset Active Low
Reset Timeout 140ms Minimum
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)