LM4050CIM3X-2.5/NOPB
LM4050CIM3X-2.5/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM4050CIM3X-2.5/NOPB
Mfr Texas Instruments
Series -
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Current - Output 15 mA
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Noise - 10Hz to 10kHz 41µVrms
Voltage - Input -
Current - Supply -
Current - Cathode 65 µA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Shunt Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.5% 15 mA SOT-23-3