LM4050QCEM3-10/NOPB
LM4050QCEM3-10/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM4050QCEM3-10/NOPB
Mfr Texas Instruments
Series Automotive, AEC-Q100
Package Bulk
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Current - Output 15 mA
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Noise - 10Hz to 10kHz 150µVrms
Voltage - Input -
Current - Supply -
Current - Cathode 110 µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Base Product Number LM4050
HTSUS 0000.00.0000
Standard Package 1
Shunt Voltage Reference IC Fixed 10V V ±0.5% 15 mA SOT-23-3