LM4128AMFX-2.5/NOPB
LM4128AMFX-2.5/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM4128AMFX-2.5/NOPB
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Current - Output 20 mA
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient 75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 275µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Voltage - Input 2.9V ~ 5.5V
Current - Supply 100µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-23-5
Base Product Number LM4128
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Series Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.1% 20 mA SOT-23-5