LM4132AMFX-3.3/NOPB
LM4132AMFX-3.3/NOPB
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LM4132AMFX-3.3/NOPB
  • Package: SC-74A, SOT-753
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Reference Type Series
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Current - Output 20 mA
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 310µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz -
Voltage - Input 3.7V ~ 5.5V
Current - Supply 100µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package SOT-23-5
Base Product Number LM4132
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.05% 20 mA SOT-23-5