LMK62I0-100M00SIAT
LMK62I0-100M00SIAT
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: LMK62I0-100M00SIAT
  • Package: 6-SMD Module
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Clock Oscillator
Count -
Frequency 100MHz
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V
Current - Supply 90 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case 6-SMD Module
Supplier Device Package 6-QFM (7x5)
Mounting Type Surface Mount
Base Product Number LMK62I0
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 250
Clock Oscillator IC 100MHz 6-QFM (7x5)