SN74LVC1G32DCKR-NG
SN74LVC1G32DCKR-NG
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: SN74LVC1G32DCKR-NG
  • Package: 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series 74LVC
Package Bulk
Product Status Active
Logic Type OR Gate
Number of Circuits 1
Number of Inputs 2
Features -
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Current - Quiescent (Max) 10 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature -40°C ~ 125°C