TMS320VC5416ZGU120
TMS320VC5416ZGU120
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • CONEVO NO: TMS320VC5416ZGU120
  • Package: 144-LFBGA
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series TMS320C54x
Package Bulk
Product Status Obsolete
Type Fixed Point
Interface Host Interface, McBSP
Clock Rate 120MHz
Non-Volatile Memory ROM (32kB)
On-Chip RAM 256kB
Voltage - I/O 3.30V
Voltage - Core 1.50V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (TC)