HM78D-128680MLFTR
  • Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
  • CONEVO NO: HM78D-128680MLFTR
RoHS RoHS
Height 0.317" (8.05mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 1.3 A
Current Rating - Parallel 2.6 A
Current Saturation - Series 2.1 A
DC Resistance (DCR) - Series 420mOhm
Current Saturation - Parallel 4.1 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 105mOhm
Inductance - Connected In Series 272 µH
Inductance - Connected In Parallel 68 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD