HM78D-755151MLFTR
  • Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
  • CONEVO NO: HM78D-755151MLFTR
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series HM78D
RoHS RoHS
Height 0.189" (4.80mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Discontinued at Digi-Key
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 346 mA
Current Rating - Parallel 690 mA
Current Saturation - Series 410 mA
DC Resistance (DCR) - Series 2.37Ohm
Current Saturation - Parallel 810 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel 591mOhm
Inductance - Connected In Series 600 µH
Inductance - Connected In Parallel 150 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD