HM78D-755220MLFTR
  • Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
  • CONEVO NO: HM78D-755220MLFTR
RoHS RoHS
Height 0.189" (4.80mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 874 mA
Current Rating - Parallel 1.75 A
Current Saturation - Series 1.07 A
DC Resistance (DCR) - Series 371mOhm
Current Saturation - Parallel 2.13 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 92.5mOhm
Inductance - Connected In Series 86.92 µH
Inductance - Connected In Parallel 22 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD