HM78D-755470MLFTR
  • Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
  • CONEVO NO: HM78D-755470MLFTR
RoHS RoHS
Height 0.189" (4.80mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 573 mA
Current Rating - Parallel 1.15 A
Current Saturation - Series 710 mA
DC Resistance (DCR) - Series 865mOhm
Current Saturation - Parallel 1.41 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 216mOhm
Inductance - Connected In Series 198.6 µH
Inductance - Connected In Parallel 47 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD