E32D201HPN392MAD0M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E32D201HPN392MAD0M
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 3900 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 8.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 12.2056 A @ 50 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 34.7mOhm @ 120Hz
CAP ALUM 3900UF 20% 200V SCREW