E32D201LPN132TCD0M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E32D201LPN132TCD0M
Impedance -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 1300 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 200 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency -
Ripple Current @ High Frequency -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 1300UF 200V SCREW