E32D451HPN142TDD0M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E32D451HPN142TDD0M
Impedance -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 1400 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.125" (28.58mm)
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 1400UF 450V SCREW