E32D451HPN151AAE3N
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E32D451HPN151AAE3N
Impedance -
Tolerance 0%, +30%
Capacitance 150 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 5.625" (142.88mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 150UF 450V SCREW