E32D451HPN472MED0M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E32D451HPN472MED0M
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 4700 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max) 5.125" (130.18mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW