E32D750LPN942MA67M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E32D750LPN942MA67M
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 9400 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 75 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Height - Seated (Max) 2.625" (66.68mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency -
Ripple Current @ High Frequency -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 9400UF 20% 75V SCREW