E36D101LLN812MUA5M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E36D101LLN812MUA5M
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 8100 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency -
Ripple Current @ High Frequency -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 8100UF 20% 100V SCREW