E36D351CAS143MFE5M
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E36D351CAS143MFE5M
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 14000 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 14000UF 20% 350V SCREW