E36D351LPN681TA92N
  • Manufacturer: United Chemi-Con
  • CONEVO NO: E36D351LPN681TA92N
Impedance -
Tolerance -10%, +50%
Capacitance 680 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.875" (22.22mm)
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max) 3.625" (92.08mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 680UF 350V SCREW