CN-42JL6--100R
  • Manufacturer: Viking Tech
  • CONEVO NO: CN-42JL6--100R
  • Package: 0804, Convex, Long Side Terminals
Parameters
Series CN
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Active
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 8
Package / Case 0804, Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Power Per Element 63mW
Resistance (Ohms) 100
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 0804
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
0402*4 5% ARRAY CONVEX 100R