CN-43FA7--16K5
  • Manufacturer: Viking Tech
  • CONEVO NO: CN-43FA7--16K5
  • Package: 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Parameters
Series CN..A
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Part Status Active
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Pins 8
Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 16.5k
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
0603*4 1% ARRAY CONVEX 16K5