CN-43JL7---1K6
  • Manufacturer: Viking Tech
  • CONEVO NO: CN-43JL7---1K6
  • Package: 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Parameters
Series CN
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Active
Applications -
Number of Pins 8
Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 1.6k
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
0603*4 5% ARRAY CONVEX 1K6