MAL210226331E3
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: MAL210226331E3
  • Package: Radial, Can - Screw Terminals
Parameters
Series 102 PHR-ST
RoHS RoHS
Ratings -
Impedance 245 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Part Status Active
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.504" (12.80mm)
Polarization Polar
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Voltage - Rated 400 V
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 3.413" (86.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 2.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency -
ESR (Equivalent Series Resistance) 374mOhm @ 100Hz
CAP ALUM 330UF 20% 400V SCREW