MAL212326221
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: MAL212326221
  • Package: Axial, Can
Parameters
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm @ 100Hz
Series 123 SAL-A
RoHS RoHS
Ratings -
Impedance 600 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 220 µF
Part Status Obsolete
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial, Can
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 460 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency -
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL