MAL213650331E3
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: MAL213650331E3
  • Package: Radial, Can
Parameters
Series 136 RVI
RoHS RoHS
Ratings -
Impedance 62 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Part Status Active
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 500 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL