MAL214056331E3
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: MAL214056331E3
  • Package: Radial, Can
Parameters
Series 140 RTM
RoHS RoHS
Ratings -
Impedance 120 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Part Status Active
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 595 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL