MAL218697002E3
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: MAL218697002E3
  • Package: Radial, Can - SMD
Parameters
Series 186 CPNT
RoHS RoHS
Type Polymer
Ratings -
Features -
Impedance -
Tolerance ±20%
Capacitance 27 µF
Part Status Active
Applications Automotive
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Radial, Can - SMD
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
CAP ALUM POLY 27UF 20% 35V SMD