SM4TW202
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: SM4TW202
  • Package: Tape & Reel (TR)
Parameters
Series SM4
RoHS RoHS
Tolerance ±10%
Resistance 2 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 12
Size / Dimension Rectangular - 0.193" x 0.146" Face x 0.209" H (4.90mm x 3.70mm x 5.30mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP