ST32TA103
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: ST32TA103
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 10 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP