ST32TB101
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: ST32TB101
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 100 Ohms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Square - 0.134" x 0.134" Face x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Termination Style Gull Wing
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 100 OHM 0.125W GW TOP