ST3TA203
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: ST3TA203
  • Package: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Parameters
Series ST3
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 20 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.138" x 0.126" Face x 0.079" H (3.50mm x 3.20mm x 2.00mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 20KOHM 0.125W J LEAD TOP