ST4TA102
  • Manufacturer: Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
  • CONEVO NO: ST4TA102
  • Package: Tape & Reel (TR),Digi-Reel®
Parameters
Series ST4
RoHS RoHS
Tolerance ±20%
Resistance 1 kOhms
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Rectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
Termination Style J Lead
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD TOP