20108D1C221K5E
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: 20108D1C221K5E
  • Package: 8-SIP
Parameters
Series CS201
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 220pF
Part Status Active
Circuit Type Bussed
Mounting Type Through Hole
Package / Case 8-SIP
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.800" L x 0.135" W (20.32mm x 3.43mm)
Dielectric Material Thick Film
Number of Capacitors 7
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 220PF 50V C0G 8-SIP