CMF502M4300FLBF
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: CMF502M4300FLBF
  • Package: Axial
Parameters
Series CMF
RoHS RoHS
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 2.43 MOhms
Composition Metal Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
RES 2.43M OHM 1/4W 1% AXIAL