CMF551M5000DEBF
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: CMF551M5000DEBF
  • Package: Axial
Parameters
Series CMF
RoHS RoHS
Features Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±0.5%
Resistance 1.5 MOhms
Composition Metal Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 1.5M OHM 1/2W 0.5% AXIAL