CMF651M1000BEBF
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: CMF651M1000BEBF
Tolerance ±0.1%
Resistance 1.1 MOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 1.5W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 1.1M OHM 1.5W 0.1% AXIAL