CMF703K6500FKBF
  • Manufacturer: Vishay Dale
  • CONEVO NO: CMF703K6500FKBF
Tolerance ±1%
Resistance 3.65 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 1.75W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES 3.65K OHM 1.75W 1% AXIAL